"Ти як?"
Протягом грудня у нашому закладі проведено ряд заходів з питань реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», а саме:
- Година спілкування з елементами тренінгу «Ментальне здоров’я» (05.12) - 5 кл. - Новак Г.М.
- Урок-семінар «Відповідальність як складова ментального здоров’я» (11.12) - 11 кл. - Гуменюк Н.С.
- Виховна година "Ментальне здоров'я в умовах війни" (13.12) - 8-Б кл. - Назарійчук Н.М.
- «Твоє ментальне здоров'я» - перегляд відеороликів (https://www.youtube.com/@
• Важливі навички в періоди стресу. ВООЗ, 2021.
• Управління проблемами плюс: Індивідуальна психологічна допомога для дорослих у стані дистресу в громадах, що знаходяться під впливом несприятливих обставин. ВООЗ, 2016.
• Самодопомога Плюс. Груповий курс управління стресом для дорослих. ВООЗ, 2021.
• Базові психосоціальні навички. Inter-Agency Standing Committee, 2020.
• Віктор Франкл: «Сказати життю Так», «Людина в пошуках сенсу», «Логотерапія і екзистенційний аналіз».
• Массімо Пільюччі: «Як бути стоїком», «Живи як стоїк: 52 вправи для розвитку хорошого життя»:
Цитати з книги
Про хвилювання через незаплановані обставини:
Хоч би скільки ми планували, хвилювалися й намагалися запобігти нещастям, вони іноді все одно стаються. І люди реагують на них дуже по-різному. Хтось не зважає, хтось завмирає, а в когось з’являються тривога й страх. Чому ми реагуємо по-різному? Стоїки припускають, що ті, хто потрапляє в обставини, яких бажає уникнути, — це люди, які страждають. Тобто вони вважають, що страждання часто спричиняються відмінністю між тим, чого нам хочеться і що відбувається насправді. Або, як сказали б стоїки, невідповідністю між тим, що згідне з природою, і тим, що суперечить їй.
Про життя теперішнім:
Не хвилюйтеся щодо майбутнього й не жалійте за минулим. Майбутнє ще не настало, а минуле вам непідвладне. Лише теперішнє вимагає вашої уваги — ви маєте ухвалювати важливі рішення щодо того, як плануєте провести цей день і кожен день, у поточний момент.
Про долю:
Навіть мудрі люди залежать від примх життя. Щоб притупити біль розчарування, вони формують обґрунтоване уявлення, що може статися, й уникають безпідставних мрій. Така здатність дає змогу виробити спокійне ставлення до життя. Стоїчна філософія привносить у наше життя відчуття невідкладності, того, що потрібно витрачати час і ресурси лише на важливі речі, оскільки життя коротке й ми не знаємо, коли воно закінчиться.